Ο Φωστήρας θα αγωνιστεί σήμερα (13/4) απέναντι στον Αιγινιακό με στόχο να πάρει το καλύτερο.
Η ομάδα του Ταύρου, θα παίξει χωρίς άγχος και και θα κυνηγήσει τον βαθμό η τους βαθμούς απέναντι στον ανεβασμένο Αιγινιακό.
Ο Τζάκι Ματάισεν, δεν υπολογίζει στους Αχείμαστο και Σμυρλή που είναι τιμωρημένοι λόγω καρτών. Η αποστολή που ανακοίνωσε περιλαμβάνει 17 ποδοσφαιριστές.
Αναλυτικά: Παπαδόπουλος, Μοσχονάς, Γιαννιώτης, Τασουλής, Γαρουφαλιάς, Ρουγκάλας, Ζιαμπάρης, Εμέκα, Λεοντίου, Τεγούσης, Κακαράς, Γκίνο, Μουστόγιαννης, Λύρας, Σεχολάρι, Γ. Μπαστάνης, Μακρίδης.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των play-off:
1η αγωνιστική (Τετάρτη 9 Απριλίου)
ΑΟ Χανιά – Ηρακλής Ψαχνών (Τρίτη 8 Απριλίου)
Κέρκυρα – Ολυμπιακός Βόλου
Ηρακλής – Φωστήρας
Νίκη Βόλου – Αιγινιακός
2η αγωνιστική (Κυριακή 13 Απριλίου)
Κέρκυρα – ΑΟ Χανιά
Ηρακλής Ψαχνών – Ηρακλής
Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου
Αιγινιακός – Φωστήρας
3η αγωνιστική (Μ. Πέμπτη 17 Απριλίου)
ΑΟ Χανιά – Ηρακλής
Νίκη Βόλου – Κέρκυρα
Αιγινιακός – Ηρακλής Ψαχνών
Φωστήρας – Ολυμπιακός Βόλου
4η αγωνιστική (Τετάρτη 23 Απριλίου)
Νίκη Βόλου – ΑΟ Χανιά
Ηρακλής – Αιγινιακός
Κέρκυρα – Φωστήρας
Ηρακλής Ψαχνών – Ολυμπιακός Βόλου
5η αγωνιστική (Κυριακή 27 Απριλίου)
ΑΟ Χανιά – Αιγινιακός
Φωστήρας – Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής
Ηρακλής Ψαχνών – Κέρκυρα
6η αγωνιστική (Τετάρη 30 Απριλίου)
Φωστήρας – ΑΟ Χανιά
Αιγινιακός – Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου – Ηρακλής Ψαχνών
Ηρακλής – Κέρκυρα
7η αγωνιστική (Κυριακή 4 Μαΐου)
Ολυμπιακός Βόλου – ΑΟ Χανιά
Ηρακλής Ψαχνών – Φωστήρας
Κέρκυρα – Αιγινιακός
Ηρακλής – Νίκη Βόλου
8η αγωνιστική (Τετάρτη 7 Μαΐου)
Ηρακλής Ψαχνών – ΑΟ Χανιά
Ολυμπιακός Βόλου – Κέρκυρα
Φωστήρας – Ηρακλής
Αιγινιακός – Νίκη Βόλου
9η αγωνιστική (Κυριακή 11 Μαΐου)
ΑΟ Χανιά – Κέρκυρα
Ηρακλής – Ηρακλής Ψαχνών
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου
Φωστήρας – Αιγινιακός
10η αγωνιστική (Τετάρτη 14 Μαΐου)
Ηρακλής – ΑΟ Χανιά
Κέρκυρα – Νίκη Βόλου
Ηρακλής Ψαχνών – Αιγινιακός
Ολυμπιακός Βόλου – Φωστήρας
11η αγωνιστική (Τρίτη 20 Μαΐου)
ΑΟ Χανιά – Νίκη Βόλου
Αιγινιακός – Ηρακλής
Φωστήρας – Κέρκυρα
Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής Ψαχνών
12η αγωνιστική (Σάββατο 24 Μαΐου)
Αιγινιακός – ΑΟ Χανιά
Νίκη Βόλου – Φωστήρας
Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου
Κέρκυρα – Ηρακλής Ψαχνών
13η αγωνιστική (Τετάρτη 28 Μαΐου)
ΑΟ Χανιά – Φωστήρας
Ολυμπιακός Βόλου – Αιγινιακός
Ηρακλής Ψαχνών – Νίκη Βόλου
Κέρκυρα – Ηρακλής
14η αγωνιστική (Κυριακή 1 Ιουνίου)
ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός Βόλου
Φωστήρας – Ηρακλής Ψαχνών
Αιγινιακός – Κέρκυρα
Νίκη Βόλου – Ηρακλής
Οι δύο πρώτοι ο ανεβαίνουν απευθείας στη Σούπερ Λίγκα, ενώ ο τρίτος θα δώσει αγώνα μπαράζ με τον 16ο της βαθμολογίας της πρώτης την τάξει επαγγελματικής διοργάνωσης.